historie značky hilly

Ron Hill - zakladatel Hilly

Hilly založil v roce 1992 Ron Hill, dřívější mistr Evropy a Britského společenství národů v maratonu, protože si uvědomoval, jakou příležitostí byla v té době výroba ponožek určených speciálně pro běh.

Díky univerzitnímu vzdělání v oboru textilní chemie mohl Ron Hill svoje běžecké zkušenosti spojit s odbornými znalostmi a výsledkem byl první sortiment ponožek navržených tak, aby splňovaly všechny požadavky, které běžec na ponožky může mít.

Ponožky Hilly se vždy dělily do dvou kategorií, známých pod registrovanými ochrannými známkami Mono Skin a Twin Skin. Na začátku patřily do řady Mono Skin jednovrstvé modely Marathon Fresh, Off Road a Super Racer Plus (dnešní Lite) a do řady Twin Skin dvouvrstvé ponožky Moisture Management. U všech uvedených ponožek došlo v posledních letech ke změnám a vylepšením.

Svou firmu Ron Hill budoval společně se svými syny Stevenem a Grahamem a rovněž členem běžeckého klubu Stockport Harriers, Deanem Loxamem. O prodej výrobků specializovaným běžeckým obchodům se starali najímaní obchodní zástupci, z nichž mnozí pracují pro Hilly dodnes.

Velkým krokem kupředu bylo představení uceleného sortimentu ponožek, zvláště pak typu Mono Skin Supreme a nové řady Twin Skin. Dnes Hilly nabízí mimo jiné i množství reflexních doplňků, čepic, rukavic, lahví na vodu a výrobků z neoprenu.

Firma je neustále na vzestupu a patří mezi přední značky ve výrobě ponožek a doplňků pro běžce ve Velké Británii.

Running Awards

V letech 2016 a 2017 Hilly pokaždé skončila na stupních vítězů The Running Awards. Soutěže, kde je možné získat ocenění pouze na základě skutečně nezávislého hodnocení, kdy nejen samotné hlasovaní, ale i vlastní nominace značek probíhá vždy pouze z řad široké veřejnosti.

2016

Best Underwear + Socks Brand - Hilly 1.místo

2017

Best Underwear + Socks Brand - Hilly 1.místo

Provozovatel stránek nezodpovídá za případnou újmu na zdraví či způsobená zranění.