#RunEveryDay

Jak je na tom vaše kardiorespirační zdatnost??

Znáte Ruffierův test??

Ruffierův test je jednoduchý kardiovaskulární vytrvalostní test, který zahrnuje měření srdeční frekvence před a po provedení 30 dřepů za 45 sekund.

Test byl původně vyvinut v 50. letech 20. století Jamesem-Edwardem Ruffierem a upraven J. Dicksonem, který vyvinul Ruffier-Dicksonův index (RDI).

Z výsledků tohoto testu můžete vypočítat Ruffier-Dicksonův index, běžně používaný ve Francii ke klasifikaci kardiorespirační zdatnosti.

Účelem testu je zhodnotit sílu a vytrvalost nohou.

Potřebné vybavení: měřič tepové frekvence, metronom, stopky, židle, kalkulačka, papír a pero.

Prvně zjistěte klidovou srdeční frekvenci (po několika minutách v leže nebo v sedě klidovou srdeční frekvenci (HR1).  Nastavte metronom na frekvenci 40 za minutu.

Když jste připraveni, tak proveďte 30 dřepů v čase dle metronomu (mělo by to trvat 45 sekund).

Dřep zahrnuje ohýbání kolen do úhlu 90 stupňů, zatímco záda jsou rovná a paže jsou nataženy rovně vpřed. Po uplynutí 45 sekund se okamžitě posaďte a měřte srdeční frekvenci - po cvičení se měří během prvních 15 sekund (HR2), poté znovu jednu minutu od konce testu (HR3)

Vyhodnocení - body: použijte měření srdeční frekvence k výpočtu Ruffierova indexu (RI) a Ruffier-Dicksonova indexu (RDI).

Nižší body ukazují na lepší toleranci zátěže.

RDI je navržen tak, aby kladl menší důraz na měření tepové frekvence v klidu.

RI = (HR1 + HR2 + HR3 -200) / 10

RDI = [ (HR2-70) + 2 (HR3 - HR1) ] / 10

kde HR1 je průměrná tepová frekvence v klidu, HR2 je maximální tepová frekvence zaznamenaná během prvních 15 sekund zotavení a HR3 je průměr 15 sekund po 1. minutě zotavení.

a jak jste dopadli??

Zde jsou některá obecná hodnocení:

test_tabulka