#RunEveryDay

Devět prostinkých myšlenek F. Conconiho

conc


profesor biochemie, který se podílel na výsledcích takových sportovců, jako jsou cyklista Moser, lyžař Tomba, běžci Cova, Bordin, Panetta, Antibo či chodec Damilano a mnoho dalších.

Jeho devět prostinkých myšlenek, se kterými můžete a nemusíte souhlasit:


1) Nikdy nic nedělejte pomalu. Všechno je ve sportu determinováno rychlostí. Síla, vytrvalost obratnost jsou druhořadé faktory.

2) Kdo chce něčeho dosáhnout, ať počítá s bolestivými tréninkovými metodami. Sebevětší objemy nemohou nahradit trénink, při němž se sportovec trápí a je mu na zvracení.

3) Do výkonu se sčítá veškerá tréninková práce odvedená od nejútlejšího dětství až po dospělost.

4) Velkou tréninkovou zátěž musejí zvládat už děti, a to děti od sedmi let. Průzkumy ukázaly, že to mohou dobře snášet a navíc se učí tvrdě pracovat.

5) Nějaký význam má pouze práce s velmi inteligentními sportovci. To je trochu složitější vztah. Totiž u většiny individuálních disciplín může k úspěchu dojít jen ten, kdo nalezne svůj optimální rytmus pohybu. Hledání optimálního rytmu je ohromný boj; dokáže to jen velice inteligentní sportovec, a to nejdříve po deseti letech.

6) Rytmus je rozhodujícím prvkem pro psychiku sportovce. Umožňuje totiž dostat se do transu, kdy sportovec necítí ani únavu ani bolest.

7) Většina výkonů, které sportovci předvádějí, představuje 70-80% jejich maxima, protože podmínky nejsou nikdy ideální.

8) Každý maximální výkon se v závěrečné fázi mění na výkon silový. Rozhoduje jen hrubá síla a odolnost. Proto je potřeba v tréninku často pracovat na hranici vyčerpání, aby sportovec hrubou sílu a odolnost vyzkoušel a upevnil.

9) Cítí-li se sportovec zcela vyčerpán, zbývají v organismu ještě tři čtvrtiny sil.

Moje poznámka: Přeji Vám krásné trénování.

S využitím zahraničních materiálů

Speciální, běžecké ponožky anglické značky Hilly (jedné z nejlepších ve své kategorii)